Šiandien Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyks tradicinis metų pabaigos renginys − Padėkos vakaras, į kurį rinksis bibliotekos filialų darbuotojai. Visi apžiūrės naująjį Vaikų ir jaunimo skyrių, išklausys direktorės Birutės Ruzgienės metinį pranešimą, pabendraus besiklausydami muzikos. Į biblioteką atvyks savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyr. specialistė Gražina Lamanauskienė. Šis renginys yra ir direktorės B. Ruzgienės atsisveikinimo renginys prieš išeinant užtarnauto poilsio.

Gruodžio 31 dieną savo 17 metų kadenciją baigia ir užtarnauto poilsio išeina Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė, bibliotekininkė-bibliografė.

Baigusi studijas Vilniaus universitete, praktinę veiklą 1976 m. pradėjusi nuo bibliotekininkės pareigų Lietuvos žemės ūkio akademijos (dabar Aleksandro Stulginskio universiteto) bibliotekoje, B. Ruzgienė ją tęsė Lietuvos žemdirbystės institute. Per 25 darbo šioje bibliotekoje metus ji praėjo visus bibliotekinio darbo procesus ir visas pareigybes.

Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktore, laimėjusi konkursą, dirba nuo 2001 m. spalio 1 dienos. 2004 metais pirmą kartą buvo įvertinta „Metų šviesos“ nominacija, o per visą 17 metų darbo šiose pareigose laikotarpį gavo 11 padėkų už įvairią projektinę, vadybinę, visuomeninę veiklą.

„Išeidama užtarnauto poilsio džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mums pavyko įgyvendinti visus programos, su kuria prieš 17 metų atėjau į Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorės pareigas, tikslus bei uždavinius. Kad visose 40 VB tinklo bibliotekų yra viešos interneto prieigos, internetas, Wi-Fi, žaislotekos. Kad visos 40 bibliotekų dirba Lietuvos integralioje bibliotekų informacijos sistemoje (LIBIS). Kad visose rekonstruotose pagrindinės bibliotekos patalpose įdiegta RFID savitarnos, naudotojų automatinio informavimo, bibliotekos procesų automatizavimo ir spaudinių apsaugos sistema, integruota į LIBIS VB posistemę. Kad ši sistema 2019 m. bus įdiegta ir abiejuose miesto filialuose. Kad jau šiemet pradėtas įgyvendinti 3 metus truksiantis projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ toliau ties tinklo bibliotekose įgyvendintų projektų praskintą kelią išmanios visuomenės link.

Džiaugiuosi, kad šiemet, atidarius Vaikų ir jaunimo skyrių, baigtas pagrindinės bibliotekos pastatų rekonstrukcijos ir plėtros projektas. Kad dabar vietos ir veiklos bibliotekoje užteks visiems: ir dideliems ir mažiems.

Išeinu kiek pavargusi, bet laiminga, nes daugybė žmonių, su kuriais ir nuvertėme tuos kalnus, ne tik labai gerai atliko savo darbą, bet ir įdėjo daug širdies į tai, ką darėme. Dėkoju Kėdainių rajono savivaldybei, visiems, visiems. Išeinu rami, nes biblioteką palieku profesionaliems,  kompetentingiems kolegoms“, − sakė Birutė Ruzgienė. 

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69559

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *