Kėdainių rajono savivaldybės delegacija, pristatanti turizmui patrauklų mūsų kraštą, sugrįžusi iš sausio 26–28 dienomis Vilniuje vykusios tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2018“, šį savaitgalį – vasario 2–4 dienomis, dalyvaus Rygoje vyksiančioje turizmo parodoje Baltijos regione „BALTTOUR 2018“.

Rygoje antrą kartą reklamuos Kėdainius

Rygoje vyks populiariausia turizmo paroda Baltijos regione „BALTTOUR 2018“. 2017 metais turizmo parodoje „BALTTOUR“ savo paslaugas pristatė 850 dalyvių iš 41 pasaulio šalies. Parodoje apsilankė 28 tūkst. lankytojų, iš kurių 5 500 turizmo profesionalų.

Šiais metais parodoje turizmo galimybes pristatys Kauno regionas, kurio stende kartu su VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra dalyvauja bei Kėdainių rajono savivaldybės atstovai – Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Edita Mongirdaitė ir rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Emilija Zmejauskaitė.

Kėdainiečių delegacija šioje parodoje, kur pristatomas mūsų kraštas, dalyvauja jau antrą kartą.

Parodos dalyviams tai puiki galimybė prieš prasidedant turistiniam sezonui pristatyti savo krašto išteklius, pabendrauti su profesionalais, organizuojančiais keliones turistų grupėms, užmegzti kontaktus su kelionių agentūromis ir sudominti pavienius keliautojus.

Pristatė kryždirbystės paveldą

Sausio 26–28 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“, kurios tema buvo – „Keliauk kitaip“. Šiame turizmo prisistatė 54 Lietuvos miestai ir regionai.

Šioje parodoje turizmo galimybes mūsų rajone ir Kėdainius pristatė Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė ir vadybininkė Edita Mongirdaitė, taip pat rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Emilija Zmejauskaitė.

Kėdainių stendo akcentas šiemet – V. Svirskio (1835–1916) paveldas Kėdainių krašte. Vidurio Lietuvos kryždirbys, unikalus lietuvių liaudies menininkas, žmonių vadintas „gražiadirbiu“, savitas visos Lietuvos mastu, padaręs didelę įtaką kitiems dievdirbiams.

Kadangi V. Svirskis žinomas siauram ratui žmonių, besidominčių liaudies menu, todėl siekiama, kad ši asmenybė būtų žinoma ne vien Kėdainių krašte, o su jo kūryba parodoje susipažintų ne tik parodos „Adventur 2018“ lankytojai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Kėdainių rajono savivaldybė parengė leidinuką – maršrutus, kurių ilgis svyruoja nuo kelių iki daugiau kaip šešiasdešimties kilometrų, dviračiams ir automobiliams V. Svirskio keliu Kėdainių krašte. Visų siūlomų maršrutų atskaitos taškas yra Kėdainių miestas, kur Kėdainių krašto muziejuje surinkta gausi kryždirbystės kolekcija – eksponuojami V. Svirskio kryžiai.

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro ir Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *