Karštos vasaros dienos džiugesį kelia ne visiems. Kai kuriems šis sezonas reiškia didesnes elektros sąnaudas namuose ir biuro patalpose. Be to, karštis mažina produktyvumą, trukdo susikaupti, erzina. Įprastas sprendimas – papildomi ventiliatoriai, o apie tai, kad daug veiksmingesnė, taupesnė priemonė yra žaliuzės, pagalvoja retas. Šįkart plačiau pristatome būtent jas.

Ir nuo karščio, ir nuo pašalinių žvilgsnių

Veikiamos tiesioginių saulės spindulių, patalpos stipriai įkaista. Jose darosi sunku kvėpuoti, o naktimis – ir užmigti. Nors šiuo atveju kambarių vėdinimas atrodo kaip vienas iš geriausių sprendimų, palikti atvirų langų tuo metu, kai namuose nieko nėra, nesinori. Rūpesčių kelia ir tai, kad tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti minkštųjų baldų audiniams, kilimams. Visą dieną laikyti namus aklinoje tamsoje taip pat neatrodo geras sprendimas.

Siekiant apsaugoti namus nuo kaitros, pašalinių žvilgsnių ir neigiamo karščio poveikio organizmui, spendimu gali tapti būtent žaliuzės. Sumontavę jas patalpų viduje, pagyvinsite interjerą. Apsauginės uždangos, montuojamos langų išorėje, leis apsaugoti namus tuo metu, kai Jūsų nėra.

Vienas iš didžiausių žaliuzių privalumų yra tai, kad jas pritaikyti galima ir namuose, ir biuro patalpose. Naudojant jas, į patalpas nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai, todėl jos lieka maloniai vėsios. Tačiau labiausiai tinkantį variantą galima tik gerai žinant žaliuzių rūšis, specifinius jų privalumus ir skirtumus.

Apie populiariausias žaliuzių rūšis – glaustai ir paprastai

Visos žaliuzės gali būti skiriamos į 4 pagrindines kategorijas. Tai – horizontalios, vertikalios, lango išorėje montuojamos (apsauginės, fasado) ir medinės langų uždangos.

Kiekviena jų pasižymi skirtingomis savybėmis, tačiau beveik visų esminė funkcija yra ta pati – padėti kontroliuoti į patalpas patenkančią šviesą. Žaliuzių tipo pasirinkimas labiausiai priklauso nuo papildomų funkcijų, patalpos paskirties ir joje vyraujančio interjero. Pavyzdžiui, jei norite apsaugoti biuro patalpas, geriausia rinktis vertikalias žaliuzes. Jos interjerui suteikia daugiau solidumo, formalumo.

Klasikinio stiliaus interjerui specialistai labiausiai rekomenduoja horizontalias žaliuzes. Jos paprastai montuojamos tarp stiklų arba ant lango rėmo. Valdyti tokias žaliuzes – labai paprasta. Išorėje montuojamos uždangos geriausiai pritaikytos papildomai namų apsaugai, o medinės žaliuzės yra vienas dažniausių natūralumo gerbėjų pasirinkimų.

Vertėtų paminėti, kad visi išvardinti žaliuzių tipai suteikia galimybę visiškai blokuoti saulės šviesą. Be to, jos puikiai tinka ir standartinio dydžio, ir ypač dideliems langams uždengti. Sulaikius į vidų patenkančią saulės šviesą, daug lengviau palaikyti stabilią patalpų temperatūrą net karščiausiomis dienomis. Tai leidžia ne tik lengviau atsipalaiduoti ar kokybiškiau pailsėti. Dar vienas rimtas privalumas – mažesnės patalpų vėdinimo, vėsinimo sąnaudos.

Kaip dar apsaugoti namus nuo kaitros?

Siekiantiems išvengti diskomforto, kurį gali sukelti didieji vasaros karščiai, siūlome pasinaudoti keliais patarimais.

  • Naktimis laikykite žaliuzes užtrauktas, o patalpas vėdinkite ankstyvais rytais arba vėlai vakare. Taip pat aklinai užtraukite žaliuzes ir kaitriausiomis dienos valandomis.
  • Įsigykite daugiau kambarinių augalų. Jie padeda atkurti ir palaikyti švarų, deguonies prisotintą mikroklimatą.
  • Rinkitės natūralius patalynės ir miego drabužių audinius. Jie padės mažiau prakaituoti, jaustis gaiviau.
  • Sekite patalpų temperatūrą. Jei turite galimybę, stenkitės, kad temperatūra namuose siektų 18–20 °C. Jei turite įsirengę šviestuvą su ventiliatoriumi, nureguliuokite jį taip, kad sparnai suktųsi prieš laikrodžio rodyklę. Tokiu atveju arčiau lubų esantis vėsesnis oras bus nukreiptas žemyn.

Vasaros kaitra gali tapti rimtu iššūkiu tiek sveikatai, tiek namų komfortui ir vertei. Pasirūpinkite, kad šią vasarą netektų nukentėti nuo nemalonių saulės spindulių. Žaliuzės – efektyvus ir paprastas būdas, padėsiantis paversti namus jaukesniais, patogesniais ir saugesniais.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *